Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı hizmetlerimiz;

Restoratif Tedavi / Restorative Dentistry: Diş çürüğünün temizlenmesi sonucunda oluşan boşluğun, dişin dolgu malzemeleriyle doldurularak, dişe estetik ve fonksiyonel özelliğinin geri kazandırılması işlemidir.

Endodonti (Kök Kanal Tedavisi) / Endodontics (Root Canal Treatment): Pulpa, dişin içindeki damar ve sinir oluşumudur. Pulpanın çeşitli etkenler (Çürük, diş eti hastalığı, travma vs..) nedeniyle iltihaplanması sonucu, hastada diş ağrısı ve yüzde şişme gibi belirtiler oluşur. Bu durumda, dişteki çürük kısımlar ve iltihaplanmış sinir dokusu temizlenerek, bakteriler bölgeden uzaklaştırılır. Dişin sinir dokusu çıkarıldıktan sonra, kalan boşluğun kimyasal ve mekanik olarak temizlenerek, kök ucuna kadar kanal dolgu maddeleri ile doldurulması işlemidir.

Dental Beyazlatma / Dental Bleaching: Zaman içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı renk değiştirmiş dişlerin ya da kişinin kendi doğal diş renginin basit bir oksijenasyon işlemi ile mine yapısına zarar vermeden, birkaç ton açılmasıdır.

Implant Tedavisi / Implantology: Ağız içinde kaybedilen dişlerin yerlerine, titanyumdan yapılmış vida şeklindeki yapay köklerin yerleştirilmesi işlemidir. Dişler, bu yeni vidalar üzerine protez yapılması ile tamamlanır.

Cerrahi / Dental Surgery: Bazı durumlarda, diş çekimi endikasyonları söz konusu olabilmektedir. Örneğin, ortodonti hastalarında yer darlığı nedeniyle, periodontal (diş eti hastalıkları) nedenlerle, gömülü veya yarı gömülü olarak sorun yaratan dişler veya tedavi edilemeyecek kadar çok çürümüş dişler çekilebilmektedir.

Periodontoloji / Periodontology: Diş eti hastalığının erken döneminde, özel dental aletler kullanılarak plak ve diş taşları dişeti cebinden uzaklaştırılır.

Protetik Diş Tedavisi/ Prosthodontics: Doğal dişlerin estetik ve fonksiyonda olmadığı veya eksik olduğu durumlarda, ölçü alınarak, laboratuvarda yapılan ve hastalara uygulanan sabit veya takılıp çıkarılabilen protezlerdir.

Ağız Ve Diş Sağlığı​​ Bölümünden Randevu Al

+90 392 371 37 90 | +90 548 889 52 62  numaralı hattımızı arayarak hızlıca randevu oluşturabilirsiniz.